Чому корисно читати книги

Хтось любить читати пригодницькі, а хтось романи про кохання. Хтось штудіює історичні праці у той час коли інші зачитуються порадами про те, як бути успішним. У будь-якому разі, якщо Ви читаєте книжки, робите правильно і корисно! Ось чому.  

  • Розумова стимуляція. Як ​​​​​​​підтвердили дослідження, читання заповільнює (а в окремих випадках запобігає) розвитку слабоумства та хвороби Альцгермера, оскільки зберігає активність розуму. Так само, як і будь-які м’язи тіла, розум потрібно тренувати, щоб зберігати його силу та здоров’я. ​​​​​​​
  • Зниження стресу.Неважливо, який стрес ви відчуваєте на роботі, в стосунках або десь-інде, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в її сюжет, потрапляєте в іншу реальність, а тому стрес миттєво зникає, тіло розслабляється.
  • Знання.Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони знадобляться. Але чим знань більше, тим складніші проблеми ви зможете вирішити.
  • Розширення словникового запасу.Чим більше ви читаєте, тим змістовнішою та вишуканішою стає ваша мова. А це, в свою чергу, додає впевненості у собі і кар’єрному росту відповідно. До того ж, читаючи книжки іноземними мовими, ви збагачуєте словниковий запас, що ставить вас на щабель вище. 
  • Поліпшення пам’яті.Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, багато підсюжетів і деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну і формує нові зв’язки, завдяки чому тренується і вдосконалюється Ваша пам’ять. 
  • Розвиток аналітичних здібностей.Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, значить ви застосували критичне і аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються також тоді, коли ми оцінюємо книжку в цілому: сюжет, характеристику персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, відстоюючи свою думку. 
  • Посилення концентрації. У сучасному світі інтернету з великою кількістю інформації увага частіше розсіюється, ніж фокусується. Це, в свою чергу, підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, вся увага зосереджена на історії - ви не думаєте про щось інше. Спробуйте читати 15-20 хвилин перед роботою і будете здивовані рівнем концентрації, прийшовши в офіс. 
  • Поліпшення письмових навичок. Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає на власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою. Це нагадує як музикантів, які піддаються впливу один одного або художників, які використовують техніки відомих майстрів. Письменники також вчать писати. 
  • Заспокоєння. Уже той момент, коли ви берете до рук книгу, приносить релаксацію, а те, про що ви читаєте, здатне дати відчуття внутрішнього спокою й умиротворення. Деякі тексти знижують кров’яний тиск, не кажучи вже про те, що книги із саморозвитку допомагають вирішити конкретні проблеми. 
  • Розвага. Книги вдома, книги в інтернеті, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчується ніколи. І воно завжди доступне.