Художні книги роблять нас чуйними

Художні книги роблять чутливими

Література, яку ми читаємо, впливає на нашу здатність до емпатії та на ставлення до інших людей, з’ясували американські вчені.
Художні твори допомагають відчувати та розуміти навколишніх.

Науковці з приватного університету «Нова школа» (Нью-Йорк) – соціальний психолог Емануеле Кастано та аспірант Девід Кідд – провели п’ять досліджень. Вони спостерігали за різними групами людей, які читали уривки творів різних жанрів.


Потім учасники експерименту пройшли тест на здатність розуміти почуття та емоції. Дослідники виявили істотну відмінність між читачами різних жанрів. Зокрема ті, хто читав художні книги краще відчували людей, аніж ті, хто читав науково-популярні видання.


Вчені це пояснюють тим, що художні твори, як правило, сфокусовані на характерах та взаєминах героїв, чим викликають у читача яскраві емоції й переживання. «Часто образи персонажів зображені нечітко, без багатьох деталей, і ми змушені заповнювати прогалини, щоб зрозуміти їхні наміри і мотиви», – говорить Кідд. Такі книги спонукають читача уявляти персонажів, і це сприяє розумінню інших у реальному світі.


Таке відкриття, на думку вчених, може допомогти покращити соціальні навички окремим групам суспільства. 

За матеріалами ВСЛ